Home
Officers
Members
News
Constitution & By-Laws
Meeting Dates
Committee Assignments
Ask The Interpreter
Candidates School
History
Holiday Classic
Sportsmanship Ballot
Forms / Policies
Rules / Guidelines
Links
Uniforms, Equipment, and Apparel
HOLIDAY CLASSIC SCHOLARSHIP RECIPIENTS

1978
Stanley Pauzer, Westhampton Beach

1979
Chris Hartwyk, Miller Place

1980
John Quinn, Center Moriches

1981
John Gorman, Riverhead

1982
Ed Thorpe, Westhampton Beach

1983
Kip Jackson, East Hampton

1984
Kelvin Dance, Bridgehampton
Andy Fotopoulos, Hampton Bays

1985
Jim Christy, Mattituck

1986
John Cross, Eastport
Bob Santacroce, Southold

1987
Matt Lucas, Bellport
Sean Meehan, Southampton

1988
Eric Boergesson, Southold
Bob Sedlenski, Southampton

1989
Matt Brennan, Miller Place
Stephen Ellwood, Mercy
John Harrison, Southampton

1990
Chris Beatty, Miller Place
Rob Milazzo, Mattituck
Doug Yannucci, Center Moriches

1991
Michael Ryan, Mercy

1992
Gerard Doroski, Mercy

1993
Brian Falcone, Miller Place
Sherekhan T. Parker, Southampton

1994
Charles Parker, Greenport
Lawrence McGonegal, Southold

1995
Philip Grattan, Southold
Adam West, Southold

1996
John Otto, Bellport
Christopher Herrschaft, Miller Place

1997
Mark Wilinski, Riverhead
Brian Garafola, Bellport
Ben Simpson, East Hampton

1998
Dwayne Sanders, Westhampton Beach
Travis Breiterman, William Floyd

1999
Adam Wehrenberg, Bellport
Scott C. Jones, Bellport
Jeremy Rabinowitz, Riverhead

2000
Jordan Iannaccino, Riverhead
Jesse Bevinney, Southampton

2001
Kelly O’Halloran, Pierson
Michael DeRosa, Hampton Bays
Daniel Bower, Hampton Bays
Dennis Curtin, William Floyd
Jason Huebner, Hampton Bays

2002
Matthew DeMarco, Shoreham-Wading River
Akin Rawlins, Longwood

2003
Nicholas Halliday, Bridgehampton
Steven Kinney, Bellport
Travis Newberg, Pierson
John Armenia, Bellport
John Campbell, Bellport
Ryan Hernandez, Hampton Byas
Trevor Thek, Southampton

2004
Darron Brumsey, Southampton
Daniel Thilman, Eastport/South Manor
James Theinert, Shelter Island
Ben Zilnicki, Bishop McGann/Mercy
Kyle Dillingham, Mattituck
Tim Nelson, Bellport

2005
Christopher Blevins, Hampton Bays
Stephen Grodski, Southold
Sean O’Hara, Southold
Michael Tagliavia, Westhampton Beach
James Senatore, Riverhead
Maximilian Warner, Longwood

2006
Michael Pepe, Bellport
Brendan Clarke, Mattituck
Patrick Hayes, Eastport/South Manor

2007
Brendan Hayes, Eastport-South Manor
Liam Lee, East Hampton
Thomas Palasek, Rocky Point
Thomas Rowland, Center Moriches

2008
Kevin Allen, Longwood
Davi Assis, Hampton Bays
Tyler Jones, Westhampton Beach
John Kennedy, Eastport - South Manor
James Knudsen, Longwood
Matthew Palasek, Rocky Point
Cameron Roundtree, Longwood
Antonio Scott, Bellport
Jordan Ward Adams, Center Moriches
Scott Worth, Mattituck

2009
Connor Fedge, Bellport
Sean Johnson, Southampton
Colin McCoy, Mattituck
Vincent Palumbo, Rocky Point
Ryan Walker, Hampton Bays


2010
Curtis Smith, Eastport-South Manor
Jack Hepburn, Miller Place
Alexander Sakhno, Riverhead
Ryan Dunne, Miller Place


2011
Thomas Sledjeski, Mattituck
Sean Charters, Greenport
Timothy Clement, Riverhead

2012
Raymond Ellis, McGann-Mercy
Ryan Bitzer, Riverhead
Quinn Funn, Riverhead

2013
Shaundell Fishburne, Southampton
Michael D'Agati, Miller Place
Bailey Grenga, Eastport - South Manor

2014
Reginald Archer, Bishop McGann-Mercy
Leo Ellis, Bishop McGann-Mercy
Anthony Parlato, Center Moriches

2015
Brandon Johnson, East Hampton
Israel Darius Johnson, Southampton
Bryce Phillips, Westhamtpon Beach
Kieran Qualley, Shoreham-Wading River
Joseph Tardiff, Mattituck
Aidan Walker, Southold

2016
Edward Arnold III, Southampton
Tyler Seifert, Mattituck
Christopher Sheehan, Shoreham-Wading River

2017
Kyle Boden, Shoreham-Wading River
Nigel Braithwaite, Westhampton Beach
Matthew Hirdt, Miller Place
Christopher Savino, Miller Place
Elijah Wingfield, Southampton

2018
Christian Pace, Riverhead
Dylan Bryant, Center Moriches
Matthew Cook, Shoreham-Wading River
Turner Foster, East Hampton